Ziarul de Tulcea

DELTA DOBROGEA A ÎNVINS ECHIPA DE LIGA SECUNDĂ FARUL! DELTA DOBROGEA A ÎNVINS ECHIPA DE LIGA SECUNDĂ FARUL!
  Delta Dobrogea Tulcea a reuşit să învingă în deplasare echipa de liga secundă Farul Constanta, cu scorul de 2-1. Partidă de pregătire a... DELTA DOBROGEA A ÎNVINS ECHIPA DE LIGA SECUNDĂ FARUL!

Delta Dobrogea Tulcea a reuşit să învingă în deplasare echipa de liga secundă Farul Constanta, cu scorul de 2-1. Partidă de pregătire a avut loc miercuri la Constanta, golurile tulcenilor fiind marcate de Butoi, în minutul 19 şi Lisandru, minutul 25. Pentru gazde a marcat în minutul 39 Igirosanu.

“A fost un meci de pregătire util, un test înainte de play off cu un adversar mai puternic. Obiectivul nostru este promovarea şi sper să atingem vârful de forma la baraj” a declarat după meci antrenorul Daniel Iftodi.

La finele săptămânii trecute clubul Delta Dobrogea Tulcea a câştigat un proiect în valoare de 160.000 de lei ca finanţare nerambursabilă în cadrul sesiunii deschise de Consiliul Judeţean.

Au mai primit bani pentru activitatea fotbalistică şi cluburile Luceafărul Slava Cercheză, Sarica Niculiţel, Triumf Cerna, singurul proiect respins fiind cel al clubului Granitul Babadag.